Telefon

+90 530 311 49 16

E-posta

mevliyeyavuz@hotmail.com

Televizyon programlarının bize yanıltıcı bir şekilde aktardığı gibi, hayatın küçük sorunları genellikle 30 dakikalık bir süre içinde düzgün bir şekilde çözülmez ve mükemmel bir aile kavramı gerçekte var olmaz. Hepimiz zorluklarla karşılaşıyoruz ve zaman zaman aile ilişkileriyle mücadele ediyoruz. Neyse ki, bu zor zamanlarda yardımcı olabilecek kaynaklar bulunmaktadır. Kemerburgaz aile danışmanlığı olarak size destek olmak buradayız.  

Kimler Aile Danışmanlığı Hizmeti Alabilir?

Aile danışmanlığı hizmetinden herkes faydalanabilir. Evli çiftler, boşanma sürecinde olanlar, ebeveynler, çocuklar, kardeşler ve diğer aile üyeleri Kemerburgaz aile danışmanlığına başvurabilir. Ayrıca, aile içi iletişim sorunları, çatışmalar, bağlantı eksikliği, travmalar, kayıplar, geçiş dönemleri, bağımlılık sorunları gibi konularla başa çıkmak isteyen herkes aile danışmanlığı hizmetini kullanabilir.

Kemerburgaz Aile Danışmanlığı Hizmetiyle Elde Edebileceğiniz Faydalar

Sağlıklı Sınırların Belirlenmesi

Aile danışmanlığı, sağlıklı sınırların belirlenmesi ve oluşturulmasına yardımcı olur.

Sınırlar, basitçe bir şeyi diğerinden ayıran kavramlardır. Fiziksel sınırlar anlaşılması kolay olanlardır. 

  • Kendi alanınızda kimin bulunmasına izin verirsiniz? 
  • Birisiyle konuşurken ne kadar yakın olmak istersiniz? 
  • Fiziksel temasla nasıl bir ilişki kurmaktan hoşlanırsınız? 

Ailelerde, fiziksel sınırlar açık ve kapalı kapılarla ilgili kuralları, fiziksel sevgi ve dokunuşun ne kadar sıklıkla gerçekleştiğini ve paylaşılan alanlardaki durumları içerir.

Ancak duygusal sınırların anlaşılması bazen daha zordur. Duygusal sınırlar, duygusal enerjiyi korumakla ilgilidir. Duygusal sınırlar, duygularınızı aile üyelerinden ayırır ve aynı şekilde onların da duygusal sınırlarınızı ihlal etmelerini önler. Duygusal sınırlar, düşüncelerinizin ve duygularınızın aile içinde nasıl kabul edildiği, saygı gördüğü ve onaylandığı ile ilgilidir.

Sağlıklı duygusal sınırlar, ilişkilerde duygusal güvenliği sağlamak için gereklidir.

Aile danışmanlığı, ailenizdeki sınırlar hakkında konuşmayı ve keşfetmeyi, işe yarayanları kabul etmeyi ve işe yaramayanları ele almada güvenli bir ortam sağlamaya yardımcı olur.

Aile Danışmanlığı Daha İyi İletişim Becerilerini Beraberinde Getirir

İletişim kavramı, göründüğünden çok daha karmaşıktır. İletişim, söylediklerimizden çok daha fazlasıdır. Aile içi iletişim, diğer ilişkiler gibi hem sözlü hem de sözsüz iletişimi içerir. Sözlü iletişimde, seçtiğimiz kelimeler, kullanılan ses tonu ve iletişimin gerçekleştiği ses seviyesi büyük bir etkiye sahiptir.

Sözsüz iletişim ise göz teması, yüz ifadesi, duruş, beden dili, dokunma ve fiziksel mesafe gibi unsurları içerir.

Benzer şekilde, pasif, agresif, pasif-agresif ve iddialı gibi farklı iletişim tarzları vardır.

Bu karmaşık iletişim dünyasında size ve ailenize destek olmak için Kemerburgaz aile danışmanlığı hizmeti sunuyoruz. Sağlıklı iletişimin temellerini öğrenerek, aile içi çatışmaları azaltmaya yardımcı oluyor ve ailenizi bir araya getiriyoruz. Nitelikli ve sevgi dolu psikologlarımız, gençlere ve çocuklara yönelik aile terapisi ve danışmanlık hizmetleriyle aile birimini güçlendirerek, en iyi zamanlarınızı birlikte yaşamanıza yardımcı oluyor.

Önerilen makaleler

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir