Telefon

+90 530 311 49 16

E-posta

mevliyeyavuz@hotmail.com

Eyüpsultan aile danışmanlığı kişilerin aile içinde yaşayabileceği her tür problemi akılcı yollarla çözmeyi amaçlar. Aile bireyleri zaman zaman birbirleri ile sorun yaşayabilir. Aile içinde ortaya çıkabilecek zihinsel ve duygusal sorunların çözümlenebilmesi için uzman kişilerden yardım alınması gerektiğinde aile danışmanları hizmet verir. 

Aileyi meydana getiren bireyler anne, baba ve çocuklar olurken bu tanım çekirdek aile için geçerlidir. Toplumun en temel yapı birimi olan ailenin korunması bireylerin sağlığı için olduğu kadar toplum sağlığı açısından da önemlidir. Bazı aileler anne, baba ve çocukların dışında diğer aile büyüklerini de kapsayabilir.

Aile Danışmanlığı Nedir?

Aile danışmanlığı aracılığı ile aile içinde ortaya çıkan farklı problemler çözümlenmeye çalışılır. Aile içi çatışmalar, birbirini anlamada yaşanan güçlükler, aile içi rollerin benimsenmesi, aile fertlerinin sorumluluklarının doğru anlaşılabilmesi, bireylerde farkındalık oluşturulması gibi çok sayıda konu aile danışmanlarının çalışma alanı içinde yer alır.

Aile danışmanı bir problemin çözüm sürecinde tüm aile bireylerini bütün olarak değerlendirir. Aile bireyleri aile danışmanı ile yapacakları görüşmelerde duygu ve düşüncelerini samimiyetle ve dürüst bir biçimde ifade edebilmelidir.

Aile Danışmanlığının Önemi ve Avantajları Nelerdir?

Aile danışmanlığı aile içinde bireylerin birbiri ile daha doğru ve sağlıklı iletişim kurmasında yardımcıdır. Aile bireylerinin problemlerinin üstesinden gelebilmek için zaman zaman uzman görüşlere ihtiyacı olur. Aile danışmanı aracılığı ile güvenli bir iletişim ortamı kurulabilirken sorunların önlenmesi, var olan problemlerin ortadan kaldırılması, aile fertlerinin sorumluluklarının tanımlanması ve bireylerin aile içi rollerine adaptasyonu sağlanır.

Aile danışmanı aldığı eğitimlerin doğal bir sonucu olarak destekte bulunduğu aile bireylerinin problemlerine çözüm üretir. Aile üyelerinin yaşanan sorunlar karşısındaki davranışlarının analiz edilmesi, doğru tutum ve davranışların benimsenmesi aile danışmanı vasıtası ile sağlanır.

Bir aile danışmanı ile çalışılması ailenin günlük yaşamda karşılaşabileceği basit gibi görünen ama gelecekte önemli problemlere sebebiyet verebilecek her türlü sorunun giderilmesini sağlar. Ayrıca aile bireylerinde farkındalık yaratarak bilinç kazandırması da aile danışmanlığının avantajları arasındadır.

Eyüpsultan Aile Danışmanı

Aile danışmanlığı hizmeti sayesinde toplumun en temel yapı taşı olan ailenin korunması sağlanır. Aile bireylerinin ruhsal anlamda sağlıklı olması birbirleri ile kuracakları iletişimi de daha dengeli hale getirir. Sağlıklı iletişim kurabilen bireyler aynı zamanda ortak sorunlarının da üstesinden kolaylıkla gelebilir.

Eyüpsultan aile danışmanı alanında deneyim sahibidir ve profesyonel anlamda hizmet verir. Mesleki anlamda dünya genelinde yaşanan tüm yenilikleri yakından takip eden Eyüpsultan aile danışmanı uzmanlığı ile öne çıkar. Ailelerin yaşamın olağan akışı içerisinde karşılaştığı problemler, dönüm noktaları aile bireyleri arasında çeşitli uyuşmazlıklara yol açabilir.

Psikolojik hassasiyetlerin artmasına neden olabilecek hastalıklar, kayıplar, ayrılık ya da evlilikler aile içinde duygu durumu değişikliklerine yol açtığında uzman bir aile danışmanından yardım alınması zorlukların kolay atlatılmasına yardım eder. Bu sebeplerle de aile danışmanlarına önemli sorumluluklar düşer.

Önerilen makaleler

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir